Červen 2011

hahaha

29. června 2011 v 17:25 | Aika*
HAHA je konec celého blogu!Aiko* máš smůlu ted jsem tady já!!!smažu ti honebo ho nechám jen tak bít a oni ho smažou!!!hahahahah!!!

Bleskovka č.5

27. června 2011 v 15:43 | Aika* |  Bleskovky
188655_1939802097642_1320107769_32284903_2989481_n_large
+weheartit.com

1)Ahoj -
2)Máš rád/a koně? -
3)Co si myslíš o dostizích? -
4)Byl/a by jsi radši kdyby superstar vyhrála Gabriela? -
5)Co chceš na dipom? -
6)Čau -

Nejspíš beru prvních pět.. :o)

Teď nadchází už jenom odevzdání učebnic,dovoz Mariky a vyzvednutí vysvedčení!

26. června 2011 v 17:45 | Aika* |  Deníček
Zdarec palec (moc se to nerímuje co?:D)
Zítra odevzdáváme učebnice,snad nic platit nebudu,pět korun si radši brát nebudu kdyby něco :D V ůterý se nejspíš doveze Marika,sem happy jak dva grepy (to už se rýmuje ne?:D)No a ve čtvrtek pro vysvědčení a a huráá domů :o) Tento týden máme zkrácené vyučování,končíme ve 12:00 takže budu doma před jednou (bud jedne o půl jedné a než dojedem..). To znamená že asi přidám nějaký ten článek či grafiku(už se do toho dostávám :D) nebo něco podobného :) Můžete se těšit na fotky z dovozu Maričky,protože asi budu s ní ve vozíku!=) Já se tak mám.. mít dva koně,kdo by za to co dal!:D No..vykacávačka by stačila :D Dneska už určo nic nepřidám,už jen skočím dát Ajce pusu na dobrou noc (naše tradice,myslím že bych se bez toho už asi ani nevysrala :D),projedu televizi,vygumuju učebnice a valím do peřin :o)
Zatím čauky =) ♥

Donský kůň

26. června 2011 v 11:18 | Aika* |  Plemena
Původ a historie
Don vznikal v 18. a 19. století a stáda se pohybovala při pastvě napříč donskými stepními porosty. Předchůdci patřili kočovníkům, především to byli nepříliš pohlední, ale značně otužilí nogajští koně z Mongolska, dále zvířata Severního Íránu, později i perský arab, turkmenský kůň a koně pouštní, velmi podobní chovu Achal-Teke. Rovněž se připařoval karabach z Ázerbájdžánských hor. Typičtí jsou ryzáci, je to způsobeno krví persko-karakažských plemeníků.Kolem 18. století se vyskytovala početná stáda tehdy hlavně tmavozlatě zbarvených koní volně ve stepích. Postupně došlo ke zušlechtění a zvýšení rámce s pomocí orlovských klusáků, střeleckých arabů (směs krve angloaraba a anglického plnokrevníka). Počátkem 20. století skončilo přilévání krve, což zcela ustálilo typ Dona.

Popis a charakteristika
Exteriér se nedá nazvat ladným, k přednostem tohoto plemene patří jeho odolnost a nenáročnost. Vystačí s minimem krmení a pro život mimo stáj je vybaven velkou adaptabilitou vůči drsnému klimatu. Tato otužilost je značně ceněna při připouštění primitivnějších plemen v místech, kde se koně pasou celý rok pod širým nebem. Byl tedy jedním z významných plemeníků pro šlechtění nových plemen - nejvíce je jím poznamenán buďovský kůň.Hlava se vyznačuje střední velikostí, profil je rovný. Zúžené temeno komplikuje ohyb. Krk mívá střední délku a je hezky rovný. Hrudník má dobrou stavbu, dlouhá a pružná žebra. Hřbet bývá rovný a poměrně široký. Křížové části dominuje oblost, záď často šikmá. Ohon a hříva nejsou dlouhé ani husté. Kopyta netrpí nemocemi, ani přílišnou křehkostí, konstituce je tvrdá. Přední končetiny jsou svalnaté, klouby mohou být příliš mohutné. Vzdor jisté nestandardnosti jsou Donové obecně oceňováni. Jejich končetiny občas vykazují výjimečnou délku.Vadou je nevýrazný kohoutek, spolu se strmou, krátkou plecí, "telecí kolínko" = vbočená "holeň" (špatná práce šlach), sklony k šavlovitému postoji, strmé spěnky, ohon velmi nízce nasazený a v neposlední řadě krátký a ostrý úhel zavěšení hlavy, což působí její menší pohyblivost.Pro tyto nepravidelnosti je pohyb většinou definován jako "poněkud svázaný a těžký". Chody nepostrádají pravidelnost, ale naprosto jim chybí elegance a pružnost, jsou nepohodlné. Ani tak nelze pominout výdrž a skromnost těchto prakticky využitelných koní.Donský kůň má výšku 156 - 162 cm, standardně je popisován jako "přiměřeně masivní", což není zrovna přesné. Rozhodně výstižnější by bylo "statný, silně stavěný". Nejčastější barvou jsou ryzáci nebo hnědáci, častý je zlatavý odlesk.Don vyniká výdrží, dobrou krmitelností, temperament je harmonický. Projevuje se klidně, ochotně a pracovitě. Umí být energický, lehce zvladatelný a učenlivý. Má značnou sílu, odolnost a vytrvalost.

''Marikooo!''

25. června 2011 v 22:54 | Aika* |  Deníček

Čaues nebo spíš dobrou noc?:D
Dneska jsem byla ohromě šikovná :o) Stihly jsme udělat novou obří ohradu pro koně (ano koně!).Stihla jsem se také dozvědět že koupíme dalšího norika :o) Ajčinu maminku,jmenuje se Mariku,má už deset =) Šíleně se na ni těším! Dovezeme ji prý asi někdy v příštím týdnu..snad se to povede :o) Dneska jsem i něco stihla udělat na blogu.. jsem borka :D
Já jdu ani spát.. dobrou :* =o)

Avatary s paintem

25. června 2011 v 22:04 | Aika* |  Grafika
Mám tady pár ošklivích avatarů.. Moc se mi nelíbí.vyšla jsem ze cviku :D nojo,to je několika měsíční nedělání grafiky =)

KOPÍRUJ SE ZDROJEM!


Koňské účesy :D

25. června 2011 v 13:50 | Aika* |  Ostatní věci okolo koní
Jasně neměla jsem nic jiného na práci než účesy koní :D Mám tady pár věcí...


další fotky Ajky ♥

25. června 2011 v 11:29 | Aika* |  Fotky
Nejnovější fotky co jsem ve foťáku našla :o) Je krásný,holčika moja!:*KONEČNĚ MÁM HOTOVO ANEB BLOG ZASE FUNGUJE!=)

25. června 2011 v 10:57 | Aika* |  Deníček
Koněčne má hotovo :o) lay je sice strašný ale je jenom přechdný :D Byl hotový adsi tak za 20 minut takže se neni čemu divit.. Neměla jsem žádný nápad tak jsem udělala něco takového ošklivého.Až mě něco napsadne tak bude lay určitězměněný ale jinak zůstývý tenhle,barva se mi strašně líbí :o)
Takže ode dneška BLOG ZASE FUNGUJE! Pozastavení je minulost =) Už dneska se můžete těšit na nějaké články ,nové fotky Ajky,grafiku,plemeno,shooty... atd.
Zatím čau :o)

REKONSTRUKCE

23. června 2011 v 19:14 | Aika*
NELEKAT!:D

Dělám sice nepoznatelné ale změny :o)

23. června 2011 v 18:24 | Aika* |  Deníček


Čauky, určitě si nikdo nevšiml ale udělala jsem menší pořádek v rubrikách a rozcestnících :o)
Mám udělaný i layout ale ještě na něm něco dodělávám a vylepšuju,snad už ho večer nastavím :D =)
A co vy?jak se máte?co vízo?
Já se mám fajn,známky máme uzaveřené a učebnice konečně odevzdáváme už v úterý.. :))
Zatím čau,večer se možná objevím x)

''Halelůůja,halelůůja!'' Aneb jsem zpět :o)

20. června 2011 v 17:41 | Aika* |  Deníček


Čauky mňauky :D
Aneb pozdarv té osoby co se vrací :o) Hej jo no,po delší době :D Ale pořádně to tady rozjedu až v pátek,bude trošku víc času tak udělám nový lay,zlepší rubriky ale žádnou neodeberu,možná se zase vrátím ke grafice.. prostě bude to lehčí změna =) Doufám že se těšíte stejně jako já =)
Ale jedna velká radikální změna tady bude..RUŠÍM AFFS,stejnak jsem si s nikým z nich nerozuměla až na
Das,s tou jedinou jsem si dokázala porozumět,mám tě ráda a ty zůstáváš ale ne jako Affs ale jako velmi,velmi oblíbená stránka :* :)
Tak zatím čau,uvidíme se v pátek i s novými změnami :o)) Už se celkem těším ale dneska už na to nemám čas.. =)

Myslím že vám to problémy neděla.. :o)

1. června 2011 v 15:52 | Aika* |  Deníček
Nazdárek,po dlouhé době se ta velmi hloupá osoba ozývá s nonstop špatnýma i dobrýma správama.

ŠPATNÉ
1)Zatím se nevracím a možná se ještě dlouho nevrátím

DOBRÉ
1)Pokud se vrátím tak až 20.června protože teď nemám ani náladu,ani čas,ani nic.

Velmi stručné a krásně rozpoznatelné :D ne.pravdu čas nemám a navíc se uzavírají známky takže to nechci promarnit u počítače.Bohužel mi vychází jedna trojka takže se ji snažím opravit a moc mi to nejde..kdo by to čekal?! :D Abych si měla kde vybít svoje nervi tak jsem si založila účet na ufonkovi :D Můžete mě tam najít pod přezdívkou Ajka,no kdo by to čekal?

Zatím čau,vaše celkem vynervovaná a vystresovaná Aika*..