Bavorský teplokrevník

19. února 2011 v 17:51 | Aika* |  Plemena
Popis plemene:
Ve vzhledu bavorského teplokrevníka je dobře patrný vliv anglického plnokrevníka. Původní rottaler byl těžký teplokrevník používaný v zemědělství nebo k dopravě. Současný moderní  bavorský teplokrevník je o poznání lehčí a pohyblivější. Hlava bavorského teplokrevníka je hezká s bystrým výrazem, krátké uši se vyznačují značnou pohyblivostí, krk je dlouhý. Tělo je dobře stavěné, svalnaté. Výrazným znakem je silné předhrudí, hluboký hrudník má dobře klenutá žebra. Nohy jsou štíhlé a dlouhé s dobrými klouby. Ocas je nasazený poměrně vysoko.

Plemenné znaky:
Výška v kouhoutku se pohybuje kolem 163 cm. Bavorský teplokrevník je ryzák syté výrazné barvy

Charakteristika:
Inteligence, učenlivost, ochota, vytrvalost, všechny tyto vlastnosti jsou obsaženy v povaze bavorského teplokrevníka. Díky ní a své vitalitě se také bavorský teplokrevník prosazuje. Již od počátku výcviku chovatelé berou na zřetel povahové vlastnosti koně a tím rozvíjejí povahové přednosti bavorského teplokrevníka. Oproti rottalerovi není bavorský teplokrevník tak robustní, nemá ani jeho tvrdost, ale jeho stavba je odlehčená a povaha lepší, což z něj činí plnohodnotného sportovního koně. Při chovu se důrazně sleduje sportovní výkonnost, výkonnostní zkoušky jsou povinné a velmi přísné.

Využití koně plemene:
Původní rottaler byl především pracovním koněm, který mohl pracovat jak v zápřahu, tak mohl být využit i jako jezdecký kůň. Současný bavorský teplokrevník je využíván především ke sportovním účelům, ale nicméně zvládne i lehčí zápřah. Pro drezúru jej přímo předurčuje schopnost rychle se učit a skvělá paměť. Také jeho skokanské schopnosti jsou na velmi vysoké úrovni. Mimo to je bavorský plnokrevník, zvláště pak koně ve vyšším věku, využíván k rekreačnímu ježdění a osvědčuje se rovněž i při hipoterapii.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Wendy Wendy | Web | 19. února 2011 v 17:54 | Reagovat

Wow! pěknej koníík :)

2 WolfSun WolfSun | Web | 22. února 2011 v 8:04 | Reagovat

kráááásnej!
faktys hezkej...já řikala(psala) že jsem na tmavší koníky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama