Americký miniaturní kůň

8. února 2011 v 19:56 | Aika* |  Plemena
Popis plemene:

Američtí miniaturní koně byli vyšlechtěni pečlivým výběrem malých jedinců jiných plemen- především anglických a holanských důlních koníků, ale i shetlandských poníků, koní arabských i anglických plnokrevníků, tažných koní a koní plemene quater horse

Miniaturní kůň je zmenšenina velkých plemen koní - včetně jejich tělesných proporcí. Je proto sporné zařazovat toto plemeno mezi poníky, protože kromě výšky nemá žádné jiné znaky ponyů.Miniaturní koně jsou vzorem dokonalosti - hlava je úměrná krku a tělu, vyznačuje se širokým čelem a delšíma ušima umístěnýma dostatečně daleko od sebe. Nejvyšší bod osvalené zádi má ležet ve stejné úrovni jako kohoutek. Velká pozornost a péče se věnuje kopytům a hedvábné hřívě. Ocas by měl kopírovat tvar zádi. Celkový dojem má být harmonický a vyvážený. Zvířata s vrozenými či získanými vadami nebo s vyšší KVH nejsou do chovu zařazeni. Jsou povoleny všechny barevné odstíny srsti.

Charakteristika:
Tito malí koníci jsou nesmírně přítulní, milí, dobrosrdeční, společenští a inteligentní, proto si snadno získají srdce nejen dětí, ale i dospělých.

Využití:
V miniaturních koních našla řada Američanů (a v současné době postupně i Evropanů) společníka, jehož přítulná povaha jim pomáhá překonávat  strec. Díky jejich malé velikosti je mohou vozit ve větších autech jako psy. Děti na nich mohou jezdit, ale mnohem častěji se využívají do zápřahu, na výlet vyvezou bez problémů dvě dospělé osoby - utáhnou dvojnásobek svojí váhy. Využívají se také při hipoterapii -
im-aika.blog.cz - Aika*
handicapovaní lidé na nich samozřejmě nejezdí, ale samotný kontakt s nevelkým
i koníky jim pomáhá překonávat některé psychické problémy.Konají se také výstavy a soutěže a přehlídky těchto koní - miniaturní koníci jsou předváděni buď na ruce, nebo v zápřahu.Miniaturní koně jsou chováni především pro radost, v tomto připomínají psy, jejichpotřeby se ale v mnohém neliší od velkých koní- i když spotřeba krmení je malá a postačí jim i menší výběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Das Das | Web | 8. února 2011 v 20:01 | Reagovat

miniaturní koně se snadno něco naučí! :D :D
jn.. zlatej net.. :D Já teďka už nemám koně tolik ráda.. teďka psi.. a to navždy! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama